W 1986 roku studio otworzyło swoje podwoje.…

Historia Studia

O studiu zaczęliśmy marzyć jeszcze w 1977 roku… W czasach komuny nie było szansy by nagrywać jakiekolwiek materiały niezależne…

O studiu zaczęliśmy marzyć jeszcze w 1977 roku… W czasach komuny nie było szansy by nagrywać jakiekolwiek materiały niezależne… Studia radiowe i telewizyjne były zunifikowane w ramach RWPG i ich standard był po prostu STRASZNY! Wnętrza obite blachą! No, przynajmniej niepalne…

Wizja studia związana była bezpośrednio z naszymi przekonaniami, jako wierzący chrześcijanie, protestanci, chcieliśmy mieć nasz głos i oddziaływać na ludzi poprzez muzykę. Wtedy było to bardzo „pod prąd”, tak więc dopiero w 1986 roku studio otworzyło swoje podwoje. Ale już wtedy zaczęło budować swoją legendę, jako ”najlepsze w Polsce”. Konsultantem akustycznym był sam słynny Rupert Neve, geniusz elektroniki studyjnej, twórca konsol Neve, później Focusrite, obecnie Rupert Neve Design. Standardem odpowiadało dobrym komercyjnym studiom w centrum Londynu.

Do dzisiaj używamy wielu urządzeń i oryginalnych instrumentów pamiętających tamte czasy, starannie serwisowanych i w pełni sprawnych technicznie. Od początku stosowaliśmy „amerykańskie” podejście do nagrań, które ma zapewnić artyście najwyższy komfort pracy i inspirującą atmosferę, pozwalającą na pełną koncentrację, bo „oczyszczoną” z wszystkiego, co mogłoby go rozpraszać. Trudno wręcz zliczyć, jak wiele piosenek zostało napisanych w samym studiu i na łonie natury, otwierającym się tuż za jego drzwiami. Nagraliśmy setki zespołów, wiele wspaniałych momentów i przeżyć artystycznych… uniesień duchowych, współbrzmień i „magicznych momentów” które pozostały wyryte głęboko w naszej pamięci.

Właścicielem Studia jest Stowarzyszenie DEOrecordings, prowadzące również Radio CCM, Radio Fest, sklep płytowy oraz internetowe projekty chrześcijańskie platformy „SzukajacBoga.pl”, w tym drugie studio audio i studio wideo. W 2013 roku studio zostało poddane gruntownej modernizacji i dzisiaj jest lepsze niż kiedykolwiek!